Diskusia o verejnom priestore

V stredu 23. marca sa v dočasnom kultúrnom priestore Berliner uskutoční diskusia O verejnom priestore za účasti primátora Trnavy Petra Bročku. Podujatie je súčasťou iniciatívy Mestské zásahy Trnava 2016, ktorej cieľom je priniesť nové pohľady na verejný priestor mesta a pomôcť ho vylepšiť konkrétnymi návrhmi.

Organizátori podujatia sa chcú spolu s hosťami a divákmi pokúsiť nájsť odpoveď na otázku, akým smerom by sa mal rozvoj verejného priestoru v Trnave uberať v nasledujúcich rokoch. Otvoriť sa chystajú počas diskusie viaceré témy a pohľady na využitie verejného priestoru, ako sú napr. prírodné prvky v mestskom priestore, osvetlenie a svetelný smog, doprava, či kvalita života. Hovoriť sa bude aj o aktuálnym plánoch mesta a zahraničných skúsenostiach, ktoré by mohli nájsť uplatnenie aj u nás.

Hosťami diskusie budú: občiansky aktivista a súčasný primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý sa stavu verejného priestoru dlhodobo venuje; architektka Zuzana Nadaská, ktorá sa vo svojej 35 ročnej praxi kontinuálne venuje urbanizmu, verejnému priestoru a od roku 2003 učí na Katedre architektúry Stavebnej fakulty STU v Bratislave; Richard Procik, riaditeľ centra pre verejné osvetlenie a inteligentné dopravné systémy spoločnosti Siemens, ktorý sa zaoberá aj témami ako inteligentné mestá a elektromobilita.

Informácie o podujatí nájdete aj na adrese:
https://www.facebook.com/…94585454436/

O verejnom priestore
streda 23. marca
začiatok o 19:00
vstup voľný

Zapojiť sa priamo do Mestských zásahov Trnava 2016 sa môžete dvoma spôsobmi do 5. apríla 2016 cez webovú stránku http://trnava.zasahy.sk.

Prvým je pridanie PODNETU na nefunkčné alebo nevyužité miesto vo verejnom priestore, ktorý bude slúžiť ako inšpirácia ostatným. Netreba si však podnety zamieňať s populárnou službou Odkaz pre starostu. V tomto prípade má ísť o vylepšenia verejného priestoru, nie opravy mestskej infraštruktúry, či mobiliáru.
Druhým spôsobom je pridanie PROJEKTU, ktorý reprezentuje už konkrétny návrh zásahu do verejného priestoru. Vypracovanie takéhoto projektu vôbec nemusí byť komplikované a časovo náročné. Stačí pridať slovný opis zásahu, fotografiu miesta, kde sa má projekt realizovať a jednoduchú vizualizáciu zásahu, prípadne kresbu, zákres do fotografie a podobne.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, Trnavský Hlas, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.