Do uzávierky Mestských zásahov Trnava ostáva 6 dní

Ak sa chcete zapojiť do Mestských zásahov Trnava 2016, ostáva vám už len šesť kalendárnych dní. Uzávierka pre podávanie návrhov prebehne presne o polnoci v utorok 5. apríla. Týchto posledných pár dní a hlavne blížiaci sa víkend treba teda naplno využiť.

Odborná i široká verejnosť sa do Mestských zásahov Trnava môže zapojiť dvoma spôsobmi. Prvým je pridanie PODNETU na nefunkčné alebo nevyužité miesto vo verejnom priestore, ktorý bude slúžiť ako inšpirácia ostatným. Netreba si však podnety zamieňať s populárnou službou Odkaz pre starostu. V tomto prípade má ísť o vylepšenia verejného priestoru, nie opravy mestskej infraštruktúry, či mobiliáru.

Druhým spôsobom je pridanie PROJEKTU, ktorý reprezentuje už konkrétny návrh zásahu do verejného priestoru. Vypracovanie takéhoto projektu vôbec nemusí byť komplikované a časovo náročné. Stačí pridať slovný opis zásahu, fotografiu miesta, kde sa má projekt realizovať a jeho jednoduchú vizualizáciu, prípadne kresbu, zákres do fotografie a podobne.

Podnety a projekty môžete cez webovú stránku http://trnava.zasahy.sk pridávať do 5. apríla. Všetky prijaté projekty budú uverejnené v publikácii a vystavené v Synagóge – centre súčasného umenia počas mesiaca jún.

Mestské zásahy Trnava 2016 organizujú Mesto Trnava, Publikum.sk, UzemnePlany.sk a Galéria Jána Koniarka s podporou partnerov Dupos, ArchiTT, Čierne Diery, TrnavskýHlas.sk, Trnava-live.sk, časopis ARCH a Archinfo.sk. Hlavný partnerom je spoločnosť Siemens Slovensko.