Diskusia o umení vo verejnom prietore

Mestské zásahy Trnava pokračujú v diskusiách o verejnom priestore v Trnave. Keďže je to už veľmi dávno, čo sa v našom meste podarilo umiestniť trvalo, či dočasne akékoľvek umelecké dielo do verejného priestoru, porozprávame sa v sobotu 16. apríla počas Trnavského rínku práve o tom. Hosťami diskusie budú kurátor Vladimír Beskid, sochárku Nina Šošková a šéf kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

sobota/16/ apríla
začiatok/14.30
vstup/voľný

Trnavský rínek
záhrada jazykovej školy Harmony

Event:
https://www.facebook.com/…70605891881/

VLADO BESKID / nielen doma, ale aj v zahraničí uznávaný historik umenia a kurátor. Pôsobil ako umelecký riaditeľ projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013. Pôsobil na Fakulte umení TUKE i na Trnavskej univerzite. Do roku 2011 bol riaditeľom Galéria Jána Koniarka. Neskôr pracoval aj ako šéfkurátor Múzea mladého umenia v Prahe. Dnes pôsobí v bratislavskej Kunsthalle. Napriek častej práci mimo mesta stále žije v Trnave.

NINA ŠOŠKOVÁ / sochárka, výtvarníčka a koordinátorka mnohých kultúrnych projektov. Dlhodobo sa venuje práve téme umenia vo verejnom priestore. Spomenúť môžeme najmä jej projekty Outdoor Gallery a Medzicentrum. Pracovala tiež pre projekt SPOTs v Košiciach a Kunsthalle v Bratislave. Dnes pracuje pre organizáciu Konekt. S Trnavou ju spája dlhodobá spolupráca s Martinom Kochanom.

Šéfa kancelárie primátora a hovorcu mesta / PAĽA TOMAŠOVIČA / určite netreba bližšie predstavovať. Celoživotný záujem o umenie a kultúru sa snaží pretaviť aj do svojej práce na Radnici a často je tak prvým človek, s ktorým sa dajú nové projekty preberať. Organizuje množstvo podujatí v Západnom krídle Radnice a vo voľnom čase píše. Jeho posledná kniha Mosty ponad čas s úspechov vyšla v tomto roku.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Diskusia bude prebiehať na záhrade jazykovej školy Harmony na Kapitulskej ulici ako súčasť programu Trnavského rínku. Začiatok je o 14:30, vstup je voľný.