Posun uzávierky

Viacerí z vás nás kontaktovali, žeby potrebovali niekoľko dní navyše pre dokončenie svojich projektov. Rozhodli sme sa teda posunúť uzávierku na stredu 20. apríla . Dva týždne navyše snáď dajú dostatočný čas na to, aby sa všetko dalo dokončiť a možno pribudnú aj ďalšie nové veci.

Diskusia o umení vo verejnom prietore

Mestské zásahy Trnava pokračujú v diskusiách o verejnom priestore v Trnave. Keďže je to už veľmi dávno, čo sa v našom meste podarilo umiestniť trvalo, či dočasne akékoľvek umelecké dielo do verejného priestoru, porozprávame sa v sobotu 16. apríla počas Trnavského rínku práve o tom. Hosťami diskusie budú kurátor Vladimír Beskid, sochárku Nina Šošková a šéf kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Do uzávierky Mestských zásahov Trnava ostáva 6 dní

Ak sa chcete zapojiť do Mestských zásahov Trnava 2016, ostáva vám už len šesť kalendárnych dní. Uzávierka pre podávanie návrhov prebehne presne o polnoci v utorok 5. apríla. Týchto posledných pár dní a hlavne blížiaci sa víkend treba teda naplno využiť.

Diskusia o verejnom priestore

V stredu 23. marca sa v dočasnom kultúrnom priestore Berliner uskutoční diskusia O verejnom priestore za účasti primátora Trnavy Petra Bročku. Podujatie je súčasťou iniciatívy Mestské zásahy Trnava 2016, ktorej cieľom je priniesť nové pohľady na verejný priestor mesta a pomôcť ho vylepšiť konkrétnymi návrhmi.

Nápady pre lepšie mesto

Niekedy stačí málo, aby sa zmenilo veľa. To je jeden z princípov, na ktorých stoja Mestské zásahy. Ich cieľom je zhromaždiť zaujímavé nápady na to, ako by mohol vyzerať a fungovať verejný priestor. Môže ísť o riešenia aktuálnych problémov vo verejnom priestore alebo o dotvorenie tých miest, ktoré dnes ostávajú nevyužité.

Spoločne k lepšiemu mestu – Mestské zásahy prichádzajú do Trnavy

Mestské zásahy sú na Slovensku už pomerne zavedeným formátom, mnohí ich určite poznáte z iných miest. Ich cieľom je vylepšenie verejného priestoru mesta po funkčnej a estetickej stránke. Nejde pritom len o pomenovanie jeho nevyužitých, či slabých miest, ale rovno o navrhnutie rôznorodých riešení – takzvaných zásahov. Možnosť zapojiť sa má celá verejnosť.

Vizuálna identita Mestské zásahy Trnava 2016

Vizuálna identita Mestské zásahy Trnava 2016

Ako vždy Tomáš Eisner a PEANUTS.SK autori vizuálneho konceptu celého projektu.

Začíname

Začíname

Pridajte sa k nám