39

Chýbajúci výjazd z parkoviska

Autor(i)
Marek Remža
Miesto/lokalita
Hlboká 5943/14, 917 01 Trnava
Chýbajúci výjazd z parkoviska

Dobrý deň,

Chcel by som navrhnúť chýbajúci výjazd z parkoviska pri bytovom dome, resp. daňovom úrade. V súčasnosti ide o slepú ulicu, čo ale prináša veľa problémov a nie len pre obyvateľov v okolí. Týka sa to pomerne širokej skupiny ľudí – návštevníkov polikliniky, daňového úradu, futbalových fanúšikov ale aj smetiarov.
Výjazd by sa dal najjednoduchšie dostavať prechodom cez chodník smerom na Hlbokú ulicu – ale s prikázaným smerom jazdy doprava z dôvodu bezpečnosti cestnej premávky (blízkosť svetelnej križovatky).
Ako som spomínal, výjazd by uľahčil život nie len obyvateľom, ale aj návštevníkom ktorý tu parkujú počas dňa, či futbalových zápasov. Keďže ide o slepú ulicu s veľkou hustotou áut, je ťažké sa tu otočiť a pravidelne dochádza ku kolíznym situáciam (obúchané autá, odrazené ŠPZky, zápchy, atď.). Tieto problémy nájdete nahlásene aj na Odkaz pre starostu. Okrem toho tu je veľký problém s odvozom smetí. Smetiarske autá tu musia cúvať už od začiatku parkoviska pretože sa tu neotočia. Toto im samozrejme zaberie dva krát toľko času a nehovoriac o tom, aké je to nebezpečné. Niekedy aj nemožné – smeti sa neodvezú. Dokonca bola už aj odobraná smetná nádoba na sklo, pretože sa tam nemohlo dlhodobo dostať smetiarske auto, ale toto nie je riešenie. Teším sa na pripomienky a nápady.

Poloha na mape